A A A

Strona Główna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06.2023 r.


1. Uwielbiamy dzisiaj  Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca. Dzisiejsza uroczystość kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.


2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:


· w poniedziałek: wspomnienie, św. Bonifacego – biskupa i męczennika,

· w czwartek: uroczystość, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej parafii o godz. 9.00, 10.30, po procesji o 13.15 i 19.00. Msza święta na rozpoczęcie procesji zostanie odprawiona w parafii św. Stanisława B.M. o godz. 11.30, po której rozpocznie się procesja do 4 ołtarzy. Podczas procesji zostanie odmówiona litania do Serca Pana Jezusa. Z tej racji w tym dniu nie ma adoracji o godz. 17.00 i wieczornego nabożeństwa czerwcowego.


Na terenie naszej parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy podczas procesji:

· III Ołtarz – Kręgi Biblijne, Wspólnota Żywego Różańca,

· IV Ołtarz – Kręgi Kościoła Domowego.


3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 18.00.


4. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 18.00. Następnie Msza św. w intencji wspólnot parafialnych oraz adoracja uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


5. W przyszłą niedzielę 11 czerwca po mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek wspierająca lenią akcję kolonijną CARITAS – „Lato 2023”.


6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Tygodnik Niedziela.


7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy po każdej mszy św. porannej i wieczornej, można się również umówić z księdzem osobiście bądź telefonicznie.


8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.


9. Za wszelkie ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne – mówimy serdeczne Bóg zapłać.


Ks. Andrzej Pastuszak – proboszcz